Zainteresowanym z m. Szczecin i całego województwa zachodniopomorskiego świadczymy kompleksowe usługi montażu mat i folii grzewczych na podczerwień. Usługi świadczymy zarówno dla klientów indywidualnych, firmowych, gospodarstw rolnych, jak i spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Od profesjonalnego audytu, doradztwa i projektu, poprzez fachowy montaż folii i mat grzewczych. Jesteśmy regionalną firmą z biurem w Szczecinie.

Montaż folii grzewczych dla firm i klientów indywidualnych w Szczecinie – jakie korzyści?

Montaż folii grzewczych, jako płaszczyznowego systemu grzewczego złożonego promienników podczerwienii to inwestycja, która daje nieporównywalny z żadnym innym systemem komfort użytkowania. Można stosować je wykonując podłogówkę na podczerwień lub jako ogrzewanie ścienne i sufitowe. Każde pomieszczenie może być sterowane osobno z dowolnego miejsca na świecie dzięki termostatom z WiFi i dedykowanej aplikacji. Szybkość nagrzewania jest błyskawiczna, pierwsze efekty zaczniesz odczuwać już w kilka minut po załączeniu!

System ogrzewania podczerwienią wiąże się z dużo niższymi stratami niż w przypadku standardowych systemów konwekcyjnych (grzejniki). Wpierw ogrzewamy otaczającą nas materię, która oddaje ciepło dalej. Powietrze ogrzewa się dopiero w ostatniej kolejności. Z racji tego, że promienniki podczerwieni to system elektryczny, są one zalecane do nowych, energooszczędnych budynków lub budynków po gruntownej termomodernizacji. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, folie grzewcze stanowią duet idealny i pozwalają sprowadzić rachunki za prąd do bardzo niskiego poziomu. Nawet bez instalacji fotowoltaicznej w budynku o dobrych parametrach izolacyjności rachunki pozostają na atrakcyjnym poziomie.

Folie grzewcze w podłodze.

Czy promienniki podczerwieni są bezpieczne?

Podczerwień, jako forma promieniowania elektromagnetycznego może budzić pewne obawy o to, czy nie będzie zagrażać zdrowiu mieszkańców budynku. Nic bardziej mylnego, podczerwień to po prostu ciepło – jest wszędzie dookoła nas. W przyrodzie wyróżniamy 3 formy przekazywania energii – promieniowanie, przewodzenie oraz konwekcja. Możemy zobrazować je sobie na przykładzie gorącego kubka kawy. Jeśli przyłożymy dłoń do ścianki kubka – będziemy ogrzewać ją głównie za sprawą przewodnictwa. Oddalając dłoń od ścianki kubka będziemy ogrzewać ją głównie za pomocą promieniowania podczerwonego. Jeśli przeniesiemy dłoń nad kubek, poczujemy unoszące się lżejsze i cieplejsze powietrze – jest to właśnie konwekcja. Wszystkie te 3 formy przenikają się ze sobą, jednak wybierając odpowiedni system grzewczy, decydujemy, udział której z nich będzie dominujący.

I tak, za pomocą podłogówki (czy to elektrycznej w postaci promienników podczerwieni, czy tradycyjnej wodnej będziemy ogrzewać się głównie za pomocą podczerwieni. Decydując się na grzejniki, udział podczerwieni ograniczy się jedynie do płyty bocznej grzejnika, ogrzewanie następuje głównie za pomocą wędrującego od dołu zimniejszego powietrza. Podczerwień emitują wszystkie obiekty, które posiadają temperaturę powyżej zera absolutnego. Tak więc podczerwień jest wszędzie dookoła nas w życiu codziennym i nie należy się jej obawiać, emituje ją Słońce i to z natężeniem aż 1000W/m2. Nawet ludzie emitują podczerwień z natężeniem 80 W/m2! Systemy grzewcze oparte o promienniki podczerwieni mają maksymalną moc 220W/m2 w wariancie podłogowym i 400W/m2. Standardowo jest to ok 140W/m2.

Wartości te nie niosą żadnych negatywnych następstw dla zdrowia, wręcz przeciwnie, są prozdrowotne. Wartości promieniowania elektromagnetycznego promienników podczerwieni są kilkadziesiąt razy niższe niż wartości dopuszczalne przez normy. W systemach konwekcyjnych cały czas mamy do czynienia z podnoszeniem się drobinek kurzu przez wędrujące powietrze. Powoduje to ich dostawanie się do układu oddechowego człowieka. Promienniki podczerwieni całkowicie eliminują tę niedogodność.

Profesjonalny montaż promienników podczerwieni w Szczecinie i okolicy

Jesteś zainteresowany montażem folii lub mat grzewczych na terenie m. Szczecin bądź okolic? Najważniejsze, aby zlecić go odpowiedniej firmie. Już podczas audytu technicznego możliwe jest rozeznanie, która firma dba o właściwe przeszkolenie swojego personelu. Otrzymany po audycie projekt powinien być kompletny i zawierać analizę szacowanego zużycia energii przez system, a nie tylko przedstawiać ułożenie folii grzewczych lub mat na podczerwień. Nie sugeruj się wyłącznie ceną otrzymanych ofert! Wybieranie nierzetelnych wykonawców może powodować same problemy.

Od niewłaściwego montażu folii grzewczych i całego osprzętu, po znikomą obsługę posprzedażową – brak realizacji gwarancji i serwisów. Nawet jeśli folie grzewcze lub inny rodzaj promienników podczerwieni wydają się być w ofercie w porządku, równie ważna jest cała reszta. Odpowiedni podkład, okablowanie, złączki, stosowane rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa elektrycznego – są to równie istotne elementy. Po montażu wykonujemy obowiązkowo pomiary elektryczne i termowizyjne – tak abyś miał pewność, że wszystko wykonaliśmy zgodnie ze sztuką i działa. Weryfikuj szczegółowo otrzymane oferty. Decydując się na wydatek, jakim jest inwestycja w podłogówkę na podczerwień zadbaj, aby została dostarczona Ci kompleksowa obsługa i aby instalacja ta nie powodowała problemów w przyszłości.

Folie, maty grzewcze i inne promienniki podczerwieni w Szczecinie i okolicy z Prospect Energy

Jako zespół doświadczonych inżynierów i instalatorów systemów energetycznych jesteśmy w stanie zaoferować Ci atrakcyjną cenowo, solidną i bezpieczną instalację grzewczą. Prace wykonujemy zgodnie z wszystkimi obowiązującymi normami – możesz wierzyć lub nie, ale na rynku choćby i to jest rzadkością. Po montażu promienników podczerwieni zapewniamy wszystkie pozostałe czynności posprzedażowe, takie jak realizacja gwarancji i serwisów, wykonywanie przeglądów.

Nasze kompleksowe instalacje folii i mat grzewczych wykonujemy w m. Szczecin, ale i w całym województwie zachodniopomorskim, jak i lubuskim.